پرشر سوئیچ

سوئیچ فشار

سوئیچ فشار چیست؟

سوییچ های فشار تجهیزاتی ایمنی هستند که رسیدن پارامترفرایند  به نقطه خاصیی را تعیین و وضعیت آلارم با اینتر لاک های ایمنی را فعال می کنند. سوییچ های فشار در فشار فرایندی مشخصی تنظیم می شوند و زمانی که فشار به نقطه تنظیم رسید یک مدار الکتریکی را فعال می کنند.

در مورد سوییچ های فشار تفاضلی، اختلاف فشار بین دو فشار فرآیندی ، مانیتور شده و زمانی که این اختلاف به میزان از قبل تعیین شده رسید ، سوییچ فعال می شود.

تعریف pole و throw

برای توصیف نحوه عملکرد سوییچ ها، از دو عبارت pole و throw استفاده می شود. تعداد قطب بیانگر تعداد مدارهای جداگانه است که توسط یک سوییچ ، انتخاب می شوند.

تعداد مسیر ، بیانگر تعداد مکان های جداگانه ای است که سوییچ می تواند تعیین کند. سوییچ تک مسیر ، دارای یک کنتاکت است که می تواند بسته یا باز باشد. سوییچ دو مسیر دارای کنتاکتی است که می تواند ورودی را به یکی از دو خروجی وصل کند.

دو حالت کاربردی تر در عملکرد سوییچ های صنعتی SPDT  و DPDT  هستند. در حالت SPDT فعال شدن بوبین باعث می شود که کنتاکت NC  باز شده و کنتاکت NO  بسته شود.

در حالت DPDT فعال شدن بوبین باعث می شود که کنتاکت های NC  به طور همزمان باز شده و کنتاکت های NO   بسته شوند .سوییچ های فشار برای تعیین فشارهای مطلق ، گیج و تفاضلی به کار می روند. المان حسگر می تواند بیلوز ، لوله بوردون ، دیافراگم و یا بقیه سنسورهای الاستیک باشد.

اصطلاحات کاربردی در رابطه با سوییچ های فشار

Set point:  : محدوده فشاری که نقطه تنظیم را می توان در آن تعیین کرد

Adjustable Range : محدوده قابل تنظیم

سوییچ  در حالت افزایش یا کاهش فشار در نقطه تنظیم می تواند تغییر وضعیت دهد.

نقطه تنظیم: فشاری است که در آن سوییچ ، مدار الکتریکی را باز یا بسته می کند.

دقت نقطه تنظیم : محدوده ای از فشار که سوییچ مکررا فعال می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هر سوالی دارید در واتساپ پاسخگو هستیم!